Sacensības 2019. gada 26. maijā

Amber Race

PAR

Amber race ir pirmās swimrun sacensības Latvijā, kas notika 13.08.2016 mazajā piejūras kūrortpilsētā Salacgrīvā.
Swimrun ir vispozitīvākais izturības sporta veids, kurā taku skriešana mijās ar peldēšanu atklātos ūdeņos. Jūs, kopā ar savu komandas biedru, dosieties marķētā trasē, lai dalītos ar savu pieredzi, jokiem, pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. Swimrun ir emocijas!
Salacgrīva ir viens no zaļākajiem novadiem Latvijā. Un Jums būs iespēja to iepazīt, skrienot pa kāpām, meža takām, peldot jūrā un ienirstot Salacā pie nēģiem.
Amberrace piedāvā dalībniekiem trīs distances – pilnā distance, kas ir domāta pieredzējušiem sportistiem, saīsinātā distance – dabas baudītājiem un super sprinta distance – tiem, kas vēlas iepazīt swimrun sporta veidu. Super sprinta distancē starts ir pa vienam, bez komandas biedra un tajā var piedalīties dalībnieki jau no 16 gadu vecuma.  Bet tik pat labi saīsinātajā un super sprinta distancē var doties arī pieredzējuši sportisti,kuri vēlas veikt ātruma treniņu. Interesanti būs ikvienam!

 

VĒSTURE

Swimrun sacensības līdz šim Latvijā nebija pazīstamas. Tās pirmo reizi tika rīkotas 2006.gadā Skandināvijā, kad divi puiši Michael Lemmel un Mats Skott no traka draugu izaicinājuma izveidoja lielas un atpazīstamas sacensības, veicot noteiktu attālumu, skrienot un peldot no vienas salas uz otru. Viņi ir arī pasaules swimrun kustības dibinātāji. Šodien šīs sacensības ir starptautiski atpazīstamas kā Swimrun Pasaules Čempionāts un CNN rangā tās ir novērtētas kā vienas no grūtākajām sacensībām pasaulē.

Šobrīd pasaulē ir reģistrētas vairāk kā 100 sacensības

 

2019 Gada SACENSĪBU NORISES PLĀNS

Sacensību centrs Kapteiņu ostas Jahtkluba ēkā, Kuiviži

Kapteiņu Osta

25.05.2019
No 19:00-21:00 Sacensību reģistrācija Sacensību centrā, numuru izņemšana un obligātā ekipējuma pārbaude

26.05.2019
6:00 -10:00 Sacensību reģistrācija Sacensību centrā, numuru izņemšana un obligātā ekipējuma pārbaude
6:45 Sporta klases komandu sapulce Sacensību centrā
7:00 Sporta klasei atiet kuģis (pretī Jahtkluba ēkai) uz starta vietu jūrā
7:30 Starts Sporta klasei jūrā pretī Kuivižu ostai
9:00 Tautas klases un Super Sprinta dalībnieku sapulce Sacensību centrā
10:00 Starts Tautas klasei pie Jahtkluba ēkas
11:00 Starts Super Sprintam pie Jahtkluba ēkas
~ 14:00 Apbalvošana

25.maijā Kapteiņu osta sacensību dalībniekiem ir iespēja pārnakšņot ar 20% atlaidi, telts vietas bez maksas. Dzīvošanu rezervējiet savlaicīgi!
Kapteiņu ostas restorānā visiem dalībniekiem pēc finiša būs pusdienas.