Amber race swimrun

Results

Male

RESULTS 2017

Long distance Team Participants Start Vecsalaca bridge Salacgriva SP Yachts pier  Salaca torpedo Finish Place in group Group
101 Āpsis ar ventilatoru Aija Bartuševica,
Oskars Bartuševics
07:28 11:16 11:46 12:05 00:18:31 05:03:47 II Mix
102 Žun-Ser Vjačeslavs Žunda,
Aleksandrs Serovs
07:28 10:14 10:37 10:55 00:17:28 03:48:20 I Male
103 BELAM/PrinteXpress/EXPLORE Dmitrijs Ničipors,
Jānis Miezers
07:28 10:22 10:48 11:08 00:20:12 04:04:30 II Male
104 SiS / Slapjais Briksnis Jānis Krūmiņš,
Līga Berķe
07:28 10:33 10:57 11:16 00:19:21 04:11:45 I Mix
Short distance Team Participants Start Vecsalaca bridge Salacgriva SP Yacht pier Salaca torpedo Finish Place in group Group
201 Supercompensation Aleksandrs Ščedrovs,
Valentīns Ščedrovs
10:00 10:54 11:15 11:30 00:15:39 01:49:18 I Male
209 Pirmā elpa Nauris Miglavs,
Mārtiņš Apinis
10:00 11:02 11:24 11:41 00:17:01 02:03:30 II Male
210 “Jūras eži” Artūrs Vēveris,
Raits Valters
10:00 11:01 11:24 11:44 00:19:55 02:06:24 III Male
208 Pārcēlāji Māris Bergšteins,
Ēriks Cērpe
10:00 11:06 11:30 11:50 00:20:02 02:12:33 4 Male
207 el Capitano Arnis Uzkalns,
Normunds Vilkaušs
10:00 11:06 11:33 11:55 00:21:52 02:19:54 5 Male
205 Prieka Pirdieni Kristaps Soms-Tiesnesis,
Didzis Rozenbergs
10:00 11:10 11:38 12:00 00:21:54 02:23:27 6 Male
202 LMT Didzis Gasiņš,
Ansis Cālītis
DNS DNS DNS Male
UNA NAILS STUDIO Kaspars Neimanis,
Artūrs Vītols
DNC DNC DNC Male
213 Team Makara Liene Blumbeka,
Mārtiņš Priede
10:00 10:55 11:20 11:37 00:17:12 01:57:30 I Mix
204 Tasmānijas Velli Toms Užāns,
Ieva Užāne
10:00 11:05 11:32 11:51 00:19:02 02:14:45 II Mix
206 Challenge Accepted! Eduards Gruberts,
Evita Bole
10:00 11:22 11:50 12:12 00:21:49 02:36:11 III Mix
Riga Freediving Vitalijs Vlasovs,
Beata Grickevica
DNC DNC DNC Mix
Peldošie Lūši Māris Lūsis,
Sandra Lūse
DNC DNC DNC Mix
203 Dino x 2 Laura Indrāne,
Santa Dreimane
10:00 11:11 11:38 12:00 00:21:48 02:23:54 I Female
Super sprint Team Participants Start Vecsalaca bridge Salacgriva SP Yacht pier Salaca torpedo Finish Place in group Group
305 Draugu nav Dāvis Sirmais 11:00 12:05 12:39 00:33:28 01:57:33 5 Male
307 Edgars Kiršs Edgars Kiršs 11:00 11:56 12:17 00:20:21 01:43:00 4 Male
304 Sprukstiņi Juris Vīksna 11:00 11:44 11:54 00:10:32 01:23:40 I Male
303 Lēnais sprinteris Klāvs Damsons 11:00 11:48 12:05 00:16:14 01:25:45 III Male
306 Ansis Cālītis 11:00 11:46 12:06 00:19:54 01:25:25 II Male
301 Hi5 Māris Bergšteins DNS DNS DNS Male
11 Eivids Putrinskis DNC DNC DNC Male
302 Baziliks Baiba Cālīte 11:00 11:46 11:56 00:09:19 01:26:00 I Female
306 Tad jau redzēs! Līga Salmane 11:00 12:09 12:39 00:30:11 02:05:16 II Female